Eye Laser

What is Excimer Laser? 

Excimer laser is a method used successfully for treatment of refractive defects for over 20 years. Excimer laser is a device which generates an ultraviolet light at 193 nm wavelength using Ar F gas. The laser beam generated by the device eliminates the target tissue with the desired thickness and width.

This results in a permanent change in the cornea layer which corrects myopic, hypermetropic and astigmatic defects. Lasik, Femtolasik Lasek and PRK are various applications of Excimer laser treatment.

For detailed information …

 

EXCIMER LAZER OPERASYONU

Aslında bir ışık kaynağı olan lazer, ışığı oluşturan dalga boylarından birinin özel sistemler yardımıyla güçlendirilmesi, belirli bir yöne yönlendirilmesi ve şiddetinin artırılması ile elde edilir. Excimer lazer de bu şekilde elde edilen ve gözle görülemeyen mor ötesi dalga boyunda yer alan bir ışık kaynağıdır. Gözlük veya lens kullanmayı gerektiren kırma kusurlarının tedavisinde bu lazer sistemi kullanıldığı için operasyon da “excimer lazer” olarak adlandırılmıştır. Excimer lazer operasyonu, dünyada

50 milyondan fazla insanın gözlükten ve lensten kurtulmasını sağlamıştır.

Excimer lazer operasyonunda, tüm aşamaları kişiye özel hale getirilen modern lazer teknolojisi kullanılır. Excimer lazer operasyonu; gözün kornea tabakasına yeniden şekil vererek kırma kusurlarını tedavi eder. Her gözün yapısı ve bozuklukları birbirinden farklı olduğu için her kişiye, hatta her göze farklı bir yöntem kullanılır. Herkesin göz yapısındaki kendine özel farklılıklar, kişiye özel tedaviyi gündeme getirmiştir.

Detayli Bilgi Icin…